Domatprieks

Prāta attīstības centrs «Domātprieks» aizvadījis aizraujošu dambretes turnīru Jaunajā Teikā

JaunaTeikaDambrete-130.jpg

Sestdien, 8. aprīlī Jaunajā Teikā pulcējās 58 jaunie dambretes spēlētāji dažādās vecuma grupās, lai sacenstos par godalgām un balvām no bērnu iecienītā rotaļlietu ražotāja «LEGO» un citiem sadarbības partneriem. Tas bija līdz šim lielākais prāta attīstības centra «Domātprieks» rīkotais turnīrs, kurā pozitīvi uzlādējošā gaisotnē tika noskaidroti labākie jaunie dambretisti.


Mūsdienīgā prāta attīstības centra «Domātprieks» sadarbībā ar Jauno Teiku rīkotajā 64 lauciņu dambretes turnīrā piedalījās kupls skaits jauno spēlētāju no dažādām vietām Latvijā — Rīgas, Valmieras, Liepupes, Dobeles un Bauskas. Prāta veiklībā sacentās meitenes un zēni jau no 5 līdz 10 gadu vecumam. U–8 vecuma grupā 37 dalībnieku konkurencē uzvaras laurus plūca Diāna Malofeja, 2. vieta Malvīne Misāne, 3. vieta Rūta Janson. Zēnu konkurencē uzvarēja Laimiņš Mastiņš, 2. vietā Mariss Šnuka, 3. vietā Roberts Serpāns Puika Puika.  U–10 vecuma grupā labāko rezultātu starp 21 spēlētājiem uzrādīja Adrians Padenskis, 2. vieta Everts Rūdolfs Lepsis, 3. vietā Mārtiņš Vērdiņš.  Meitenēm uzvarēja Poļina Gerasimova, 2. vieta Keita Enija Platā, 3. vieta Anna Bērtulsone. 


Laureāti tika apbalvoti ar uzvaras kausiem un medaļām, bet visi turnīra dalībnieki devās mājup ar diplomiem un piemiņas balvām. Par tām gādāja «Domātprieks» sadarbības partneris attīstošo rotaļlietu ražotājs «LEGO» un viens no lielākajiem vairumtirdzniecības un loģistikas uzņēmumiem Latvijā — «Sanitex».


«Sadarbība ar Jauno Teiku ļāvusi mums ievest dambretes turnīrus mūsdienīgā vidē un pacelt to rīkošanu jaunā līmenī. Gaišas, labiekārtotas telpas, jauns inventārs, balvas un iespēja trenēties atzītu dambretes meistaru vadībā — tas motivē jauno paaudzi uzlūkot dambreti kā interesantu un vērtīgu nodarbošanos. Vecāki bērnu ārpusskolas nodarbībām bieži izvēlas sportu. Jāatceras, ka ne tikai bērna ķermenim ir nozīme, tikpat svarīgas ir arī intelektuālās un garīgās spējas. Dambrete efektīvi trenē spriestspēju, iemāca domāt ātri un vairākus gājienus uz priekšu, saprast cēloņus un sekas. Tās ir dzīvē visnoderīgākās prasmes,» stāsta prāta attīstības centra «Domātprieks» izpilddirektors un titulēts dambretists Roberts Misāns, kurš bija aizvadītā turnīra tiesnesis.


«Domātprieks» nākotnes plāni ir jau drīzumā Latvijā organizēt starptautiskos dambretes turnīrus jauniešiem, kuri pašlaik rīkoti netiek. Centrs aktīvi strādā, lai popularizētu un celtu prāta spēļu prestižu Latvijā, tā dodot savu pienesumu gudrākas sabiedrības veidošanai.

U8 Rezultāti

U10 Rezultāti

Attēlu galerija

Atgriezties